0

Koordynator ESG

Zakres obowiązków:

- współtworzenie oraz aktualizacja strategii organizacji, regulacji oraz procedur w zakresie zrównoważonego rozwoju;

- monitorowanie realizacji strategii ESG oraz koordynacja współpracy wewnątrz organizacji w celu zbierania oraz ujawniania danych wynikających z regulacji dotyczących zrównoważonego rozwoju;

- budowanie, we współpracy z innymi jednostkami organizacji, świadomości dotyczącej zrównoważonego rozwoju;

- współpraca z Grupą / klientami w zakresie implementacji i komunikacji działań związanych z ESG;

- praca z wykorzystaniem platform np. Ecovadis, Sphera;

- identyfikacja zmian wymogów regulacyjnych w zakresie ESG / Branży produkcji baterii Li-ion (Rozporządzenie bateryjne i pokrewne);

- operacyjne zarządzanie i koordynacja działań w obszarze ESG, monitoring wyników i raportowanie wewnętrzne i zewnętrzne;

- prowadzenie szkoleń z zakresu sprawozdawczości ESG;

- analiza ryzyka i opracowywanie metod oraz narzędzi do zarządzania nimi – w obszarze zrównoważonego rozwoju;

- reprezentowanie firmy w zakresie ESG w współpracy z klientami i jednostkami audytowymi;

- koordynowanie prac w zakresie kalkulacji LCA / śladu węglowego produktów.

W zamian za:

- wykształcenie wyższe, mile widziane o kierunkach: inżynieria środowiska, ochrona środowiska, ESG, CSR lub pokrewne;

- znajomość zagadnień dotyczących budowania i wdrażanie strategii ESG / CSR;

- wiedzę w obszarze raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju oraz regulacji unijnych i krajowych w tym zakresie (CSRD, CSDDD, Taksonomia UE);

- minimum 2-3 lat doświadczenia praktycznego w zakresie Sustainability;

- znajomość norm ISO 14040 / 14044;

- znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji (współpraca z Grupą BMZ);

- znajomość narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie ESG;

- mile widziana znajomość ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2023/1542 w sprawie baterii i zużytych baterii.

Możesz oczekiwać:

Atmosfera

Razem tworzymy zgrany zespół. Energia i zaangażowanie z jakimi zaczynamy każdy dzień tworzą unikalną atmosferę. Wymieniamy doświadczenia i wzajemnie sobie pomagamy. Organizujemy wspólne imprezy, wypady za miasto i wycieczki rowerowe. Wspólnie tworzymy naszą organizację. Lubimy razem pracować, uczyć się i relaksować. To my napędzamy firmę. Dołącz do Nas!

Dynamiczne środowisko

Rynek baterii litowo-jonowych, na którym działamy rośnie w tempie ok. 25 proc. rocznie. To sprawia że stale opracowujemy nowe, innowacyjne rozwiązania. Realizujemy ponad 250 projektów rocznie w Niemczech, Polsce, Francji, USA, Chinach i Japonii. Tych kilka danych to już nie tylko obietnica lecz realna perspektywa pracy w różnorodnym, dynamicznym i rozwojowym środowisku.

Rozwój

Pracują u nas prawdziwi profesjonaliści, jest się od kogo uczyć! Mamy też programy szkoleniowe oraz darmową naukę języków obcych (Yes, we do!). Każdy może również wziąć udział w dodatkowych projektach lub inicjatywach.

Sport / Ebike

Relaks i hobby naszego zespołu to ważna sprawa. Pomożemy Ci rozwinąć lub rozpocząć przygodę ze sportem oferując kartę Multisport. Zaprosimy na wycieczkę rowerową a nawet pożyczymy Ci rower. Nie zwykły rower – lecz elektryczny (E-bike). Pożyczymy na weekend lub tydzień. Jazda na takim rowerze zapewnia niecodzienne wrażenia i jest zdecydowanie warta polecenia!

Zdrowie / Posiłki

Dołączając do nas możesz liczyć na pyszne posiłki w firmowej kantynie, za które zapłacisz tylko 50% ceny. Zapewnimy Ci także prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twoich najbliższych (Luxmed). W każdy czwartek zaprosimy na pyszne owoce w ramach akcji „witaminowe czwartki”.